Ізонитка або вишивка на папері. Детальний майстер-класЩе на початках свого захоплення ізониткою, я зробила одної ночі ось такий МК. Сподіваюся, він стане вам у пригоді!До неї мені знадобилися:

- цупкий папір для листівок
- ниточка, якою будемо вишивати (я брала вишивальні, але бачу, що тонші для вишивання машинкою наприклад краще підходять)
- маленька й тоненька голочка (у мене так звані петіти)
- шпилька для проколювання дірок або спеціяльне знаряддя
- ножиці й лінійка або різак
- килимок-підставка
- схемаЦю листівку я шила ось такою ниточкою.Заміряємо наш дизайн і вирізаємо смугу паперу відповідної ширини. Складаємо удвоє.Закріплюємо схему скріпками й проколюємо кожну дірочку за схемою.Закінчивши, прикладіть на світло, аби перевірити, чи не пропустили якої дірочки.Знімаємо схему. Результат виглядатиме таким чином. Це наша заготовка на листівку. Тепер можна приступати до приємної частини роботи - вишивання.


Зав'язуємо на ниточці вузлик і протягуємо з виворітної сторони через "стартову" першу дірочку. Зазвичай вона або крайня, або десь насередині. Всиляємо у дірочку через певний інтервал, у даному випадку я вселяла в 12-ту.Якщо ниточка закінчується, перетягуємо її на зворотній стороні між стібками й зав'язуємо ще вузлик про всяк випадок. Або щоразу ліпимо кавальчик скотчу, можна й двостороннього, але не зразу знімати захисний папір.

Далі працюємо так само, йдучи за годинниковою стрілкою. Всиляємо у наступну після стартової, тоді наступну після 12-ої і так далі.На хлопський розум візьмімо до прикладу так...

Виводимо з вивороту в дірку 1 (вона ж стартова), тоді вколюєм у дірку 12, виводимо з вивороту в 13 і вколюємо у 2, виводим у 3 - вколюєм у 14, виводим у 15 - вколюєм у 4, виводим у 5 - вколюєм у 16, виводим у 17 - вколюєм у 6, виводим у 7 - вколюєм у 18... виводим у 23 - вколюєм у 12, виводим у 13 - вколюєм у 24... і т.д.На виворотній стороні не має бути перетягувань, тільки ось такі маленькі стібки. Якщо є довгі перетягування, значить, щось неправильно зробили. Я навмисне зробила одне довге неправильне для порівняння.Таким самим чином працюємо над другим серцем.Листочок. Його обшиваємо за тим самим принципом, тільки рахуємо вже не 12-у дірочку, а беремо дві протилежні та найбільш віддалені одна від одної.Прошиваємо знову за тим самим принципом.Йдемо за годинниковою стрілкою.Перевіряємо тим самим способом - за зворотом.Готовий листочок.Квіточка. Серединка квіточки - звичайна сніжинка, тому без подробиць.Пелюсточки вишиваємо за тим же приципом. Виводимо голочку через дірку "нуль" і пропихаємо у протилежний край.І знову за годинниковою стрілкою. І так усі пелюстки.Оскільки тильна сторона виходить не дуже, треба її сховати.Найпростіший спосіб: вирізаємо із тоненького напівпрозорого паперу відповідну до листівки форму. Тильний бік листівки обклеюємо двостороннім скотчем.Прикріплюємо папір, і маємо ось таке.Листівочка готова.Звичайно, можна зробити вишивку елементом листівки й наліпити на листівковий папір, прикрасити тощо...

Якщо ви зробите листівку, скориставшись цим уроком, вам буде легко зробити інші листівки за іншими схемами, оскільки принцип завжди схожий або той самий. Буду вдячна, якщо поділитеся в коментарях лінками на ваші роботи!

Копіюючи цей матеріял, прошу посилатися на мій блог, як джерело! При копировании МК ссылка на источник обязательна!


ENGLISH VERSION

4 comments

 1. Чудовий МК, супер для "чайників" якраз за ним я і розібралась з тим, що, як і куди. Вийшло чудово! А під папір я підкладала м"яку грубу шматку, тоді шпилька взагалі ідеально проходила крізь папір.

  ReplyDelete
 2. Завдяки твоєму МК я таки наважилась спробувати техніку ізонитки!

  ReplyDelete
 3. Спасибо мк чудовий..

  ReplyDelete
 4. чудовий мк, тепер буду шукати цікаві схеми

  ReplyDelete

Щиро дякую за ваші коментарі!! Обожнюю їх читати!
Thank you for your comments!! I love reading them!